Activitățile proiectului „Un viitor pentru trecut – clasarea și valorificarea patrimoniului epigrafic și sculptural callatian”, finanțat prin Granturile SEE 2014 – 2021 prin Programul RO-CULTURA continuă cu:

• Activitatea A.2 – Dezvoltarea expertizei profesioniștilor muzeului în domeniul clasării sau restaurării bunurilor de patrimoniu, subactivitatea A.2.1. – Instruirea non-formală a personalului
    și
  • Activitatea A.3 – Clasare, restaurare și pregătirea expoziției, subactivitatea A3.3 – Restaurarea bunurilor culturale

Vă invităm să vizualizați o compilație de fotografii din timpul procesului de restaurare, precum și o serie inițială de rezultate:

Pentru detalii despre acest proiect, despre finanțări ale proiectelor culturale sau alte proiecte finanțate vizitați www.eeagrants.orgwww.ro-cultura.rowww.culturasport.ro.