Ediția din acest an a evenimentului Noaptea muzeelor a atras la Muzeul de Arheologie Callatis un public numeros și divers.

Alese mulțumiri tuturor participanților: cercetătorilor muzeului callatian pentru comunicările interesante și documentate, muzeografilor ce au coordonat cu iscusință atelierele tematice pentru copii, colecționarului Anghel Georgian care ne-a relevat o pagină inedită din istoria Mangaliei prin intermediul cărților poștale, pictorului Alexandru Ghinea care a reușit să ne surprindă cu marea sa de un albastru infinit , elevilor Scolii de grafica și pictură Karl Robert Perko pentru creațiile inspirate, tinerilor talente și coordonatorilor Lisa Opriș și Anca Petrea ce au reușit să anime spațiul Grădinii Culturale Callatis, și nu în ultimul rând Trupei de teatru „Thaliamar” coordonată de prof. Aura Mircea pentru minunatele momentele de teatru.

Ne bucurăm că ne-ați ales și că ne-ați fost alături!